Tulevat reissut

Junassa ravintola A-oikeuksin!

Vuosi 2022 tulevat reissut

Muumihenkinen Seikkailujuna

Helsinki-Naantali-Helsinki ajetaan lauantaina 6.8.2022.

Lähtö Helsingistä kello 9:00, Naantalissa kello 13:20

Paluu Naantalista la kello 17:25, Helsingissä kello 22:00

Junassa aarteenetsintää, muumihenkistä tekemistä sekä maukasta purtavaa.

Lisätietoa tästä!

Höyryjuna Ukko-Pekka

KATSO TÄSTÄ UUSIN AIKATAULU!

LiikennepaikkaTuloLähtöRaide
Helsinki asema 9:00 11
Pasila asema 9:06 9:07 8
Leppävaara 9:16 9:18 1
Espoo 9:29 9:31 1
Kirkkonummi 9:49 9:56 3
Inkoo 10:34 10:37 482
Karjaa 10:55 10:57 3
Salo 11:51 12:04 3
Piikkiö 12:35 12:38 001
Kupittaa 12:53 12:55 2
Turku asema 13:00 13:04 5
Naantali 13:26 001

 

LiikennepaikkaTuloLähtöRaide
Naantali17:25001
Turku asema17:4817:515
Kupittaa17:5617:581
Piikkiö18:1418:16001
Salo18:5619:001
Karjaa19:5820:002
Inkoo20:1820:22482
Kirkkonummi20:5821:103
Espoo21:2921:312
Leppävaara21:4121:432
Pasila asema21:5221:539
Helsinki asema21:596

Menneet reissut

 

Savonlinnaan Reissujunalla 8-10.7.

 

Pe 8.7. Kouvola-Savonlinna

Juna numero 1941

Tällä vuorolla ei esiintyjiä.

Kouvola 13.20
Lappeenranta 15.12
Joutseno 15.32-15.44
Imatra 16.04
Imatra tavara 16.09-16.30
Simpele 17.52
Parikkala 17.38
Putikko 18.00
Punkaharju 18.09
Lusto 18.16-18.26
Retretti 18.31
Kerimäki 18.45-18.50
Pääskylahti 19.04
Savonlinna 19.08

OSTA LIPUT TÄSTÄ

La 9.7. Savonlinnan, Punkaharjun ja Parikkalan välillä


Juna numero 1942

Tällä vuorolla esiintyy:  8.41-9.30 Savonlinna-Punkaharju – Klovni Hanna Terävä

Savonlinna 8.41
Pääskylahti 8.47
Kerimäki 9.02
Retretti 9.18
Lusto 9.23
Punkaharju 9.30

Juna numero 1943

Tällä vuorolla esiintyy: 10.06-10.54 Punkaharju-Savonlinna – Klovni Hanna Terävä

Punkaharju 10.06
Lusto 10.15
Retretti 10.20
Kerimäki 10.36
Pääskylahti 10.50
Savonlinna 10.54

Juna numero 1944

Tällä vuorolla esiintyy: 11.40-12.58 Savonlinna-Parikkala – Klovni Hanna Terävä

Savonlinna 11.40
Pääskylahti 11.46
Kerimäki 12.00
Retretti 12.15
Lusto 12.20
Punkaharju 12.29
Putikko 12.38
Parikkala 12.58

 

Juna numero 1945

Tällä vuorolla esiintyy: 14.00-15:18 Reetta Haavisto, sopraano & Jenna Ristilä, piano & Ylioppilaskunnan laulajien kvartetti 


Parikkala 14.00 
Putikko 14.22
Punkaharju 14.31
Lusto 14.40
Retretti 14.45
Kerimäki 15.00
Pääskylahti 15.14
Savonlinna 15.18

Juna numero 1946

Tällä vuorolla esiintyy: 15.30-16:27 Reetta Haavisto, sopraano & Jenna Ristilä, piano & Ylioppilaskunnan laulajien kvartetti 


Savonlinna 15.30
Pääskylahti 15.45
Kerimäki 16.00
Retretti 16.15
Lusto 16.20
Punkaharju 16.27

Juna numero 1947

Tällä vuorolla ei esiintyjiä.

Punkaharju 16.40
Lusto 16.49
Retretti 16.54
Kerimäki 17.12
Pääskylahti 17.26
Savonlinna 17.30

OSTA LIPUT TÄSTÄ

Su 10.7. Savonlinnan, Punkaharjun ja Parikkalan välillä


Juna numero 1942

Tällä vuorolla esiintyy: Klovni Hanna Terävä

Savonlinna 9.50
Pääskylahti 9.56
Kerimäki 10.11
Retretti 10.27
Lusto 10.32
Punkaharju 10.39

Juna numero 1943

Tällä vuorolla esiintyy: Klovni Hanna Terävä

Punkaharju 11.06
Lusto 11.15
Retretti 11.18
Kerimäki 11.36
Pääskylahti 11.50
Savonlinna 11.54

Juna numero 1944

Tällä vuorolla esiintyy: Päivi Pylvänäinen, sopraano & Jukka Nykänen, piano

Savonlinna 12.50
Pääskylahti 12.56
Kerimäki 13.11
Retretti 13.27
Lusto 13.32
Punkaharju 13.39

Juna numero 1945

Tällä vuorolla esiintyy: Päivi Pylvänäinen, sopraano & Jukka Nykänen, piano


Punkaharju 14.20
Lusto 14.29
Retretti 14.34
Kerimäki 14.50
Pääskylahti 15.04
Savonlinna 15.08

OSTA LIPUT TÄSTÄ

10.7. Savonlinnasta Punkaharjulle ja Kouvolaan 

 

Juna numero 1948 

Tällä vuorolla esiintyy:  Päivi Pylvänäinen, sopraano & Jukka Nykänen, piano & Henrik Sandås, bandoneón

Savonlinna 16.52
Pääskylahti 16.58
Kerimäki 17.16
Retretti 17.32
Lusto 17.37
Punkaharju 17.46
Putikko 17.54
Parikkala 18.15-18.24
Simpele 18.43-19.25 (Oopperajunalaiset vaihtavat VR:ään)
Imatra 20.13
Joutseno 20.42-21.13
Lappeenranta 21.35
Kouvola 23.08

OSTA LIPUT TÄSTÄ

 

Oopperajuna

Helsinki – Lahti – Kouvola – Parikkala – Punkaharju – Savonlinna 9.7.2022. Lähtö klo 10:19 Tulo 16:30

Savonlinna – Punkaharju – Parikkala – Kouvola – Helsinki 10.7.2022. Lähtö klo 16:53. Tulo n. 23

Matkalla on tarjolla live-esityksiä, laadukasta ruokaa ja juomia sekä nostalgista tunnelmaa. Reitti kulkee Helsinki-Lahti-Kouvola-Parikkala-Punkaharju-Savonlinna ja pysähdymme Parikkalan jälkeen kaikilla liikennepaikoilla.

Paluumatka Savonlinnasta sunnuntaina 10.7.2022 klo 16 ja olemme perillä Helsingissä noin klo 23

Liput alk. 45€. Lapset puoleen hintaan.

OSTA OOPPERAJUNAN LIPPUSI TÄSTÄ !

— lauantaina 9.7.2022 —
8.41-9.30 Savonlinna-Punkaharju – Klovni Hanna Terävä
10.06-10.54 Punkaharju-Savonlinna – Klovni Hanna Terävä
11.40-12.58 Savonlinna-Parikkala – Klovni Hanna Terävä
14.00-15.18 Parikkala-Savonlinna – Johanna Lehesvuori, sopraano & Jenna Ristilä, piano & Ylioppilaskunnan laulajien kvartetti
15.20-16.27 Savonlinna-Punkaharju – Johanna Lehesvuori, sopraano & Jenna Ristilä, piano & Ylioppilaskunnan laulajien kvartetti
16.40-17.30 Punkaharju-Savonlinna
— sunnuntaina 10.7.2022 —
9.50-10.39 Savonlinna-Punkaharju – Klovni Hanna Terävä
11.06-11.54 Punkaharju-Savonlinna – Klovni Hanna Terävä
12.50-13.39 Savonlinna-Punkaharju – Päivi Pylvänäinen, sopraano & Jukka Nykänen, piano
14.20-15.08 Punkaharju-Savonlinna – Päivi Pylvänäinen, sopraano & Jukka Nykänen, piano
16.52-18.15 Savonlinna-Parikkala  – Päivi Pylvänäinen, sopraano & Jukka Nykänen, piano & Henrik Sandås, bandoneón
18.24-19.25 Parikkala-Simpele – Henrik Sandås, bandoneón

Lisäksi tulossa muita reissuja, joista kuulet lisää, kun liityt tänne.

Vuosi 2023

Pääsiäisjuna Vuokattiin

Helsinki – Vuokatti – Helsinki 14.4-18.4.2023

Helsinki – Tikkurila – Lahti – Lappeenranta – Joutseno (tarvittaessa) – Imatra – Simpele (tarvittaessa) – Parikkala – Saari (tarvittaessa) – Uukuniemi (tarvittaessa) – Kitee – Kesälahti (tarvittaessa) – Hammaslahti (tarvittaessa) – Joensuu – Kontiolahti – Eno (tarvittaessa) – Uimaharju, bussi Kolille (tarvittaessa) – Vuonislahti (tarvittaessa) – Lieksa – Kylänlahti (tarvittaessa) – Höljäkkä (tarvittaessa) – Kohtavaara (tarvittaessa) – Bomban tasoristeys (Bomba & Hyvärilä) (tarvittaessa) – Nurmes – Porokylä (tarvittaessa) – Valtimo (tarvittaessa) – Puukari (tarvittaessa) – Maanselkä (tarvittaessa) – Vuokatti

Lähtö Helsingistä torstaina 14.4. Paluu Vuokatista maanantaina 18.4. 

Matka sisältää viikonlopun junamatkat Helsinki-Vuokatti-Helsinki tai valitut väliasemat, mahdollisuuden ravintolatason ruokailuun ja laadukkaisiin juomiin, runsaasti tavaratilaa sekä ohjelman junassa. Lue lisää.

Liput alk. 90€

OSTA LIPPUSI TÄSTÄ!

Oopperajuna 8-9.7.2023

Muumihenkinen seikkailujuna 5.8.2023

 

Menneet reissut

Janne Laurila höyryjunassa 16.10.

Matka alkaa Siurosta 16.10. klo 9:05 ja saapuminen Orivedelle klo 11. Takaisin lähdetään 11:30 ja uudestaan Orivedelle lähdetään Siurosta jälleen 13:48.

Juna 1941
Siuro 9.05 (eteläinen raide, ei aseman puoli)
Nokia 9.19
Tesoma 9.32
Tampere 9.43 – 10.10
Kangasala 10.29 (Asemanraitti-Asemantie; aseman puoli. Rata on syytä alittaa Asemankaaren alikulkutunnelia pitkin).
Suinula 10.39 (Suinulantie-Vanhatie; Suinulantien puoli; radan ali pääsee kevyen liikenteen tunnelia pitkin aseman itäpuolelta).
Orivesi 11.00
Juna 1942
Orivesi 11.32
Suinula 12.02 (Suinulantie-Vanhatie; Kivihuhdantien puoli; radan ali pääsee kevyen liikenteen tunnelia pitkin aseman itäpuolelta).
Kangasala 12.12 (Asemanraitti-Asemantie; Halimajärventien puoli. Rata on syytä alittaa Asemankaaren alikulkutunnelia pitkin).
Tampere 12.32
Tesoma 12.46
Nokia 12.59
Siuro 13.10 (eteläinen raide, ei aseman puoli)
Juna 1943
Siuro 13.48 (eteläinen raide, ei aseman puoli)
Nokia 14.03
Tesoma 14.14
Tampere 14.28
Kangasala 14.46 (Asemanraitti-Asemantie; aseman puoli. Rata on syytä alittaa Asemankaaren alikulkutunnelia pitkin).
Suinula 14.56 (Suinulantie-Vanhatie; Suinulantien puoli; radan ali pääsee kevyen liikenteen tunnelia pitkin aseman itäpuolelta).
Orivesi 15.17
Juna 1944
Orivesi 15.35
Suinula 16.04 (Suinulantie-Vanhatie; Kivihuhdantien puoli; radan ali pääsee kevyen liikenteen tunnelia pitkin aseman itäpuolelta).
Kangasala 16.14 (Asemanraitti-Asemantie; Halimajärventien puoli. Rata on syytä alittaa Asemankaaren alikulkutunnelia pitkin).
Tampere 16.32

KATSO LISÄTIEDOT

 

 

Muumiteemainen seikkailujuna 7.8. 

Pilottimatka Helsinki-Naantali-Helsinki ajetaan lauantaina 7.8.2021.

Lähtö Helsingistä kello 9:14, Naantalissa kello 13:10

Paluu Naantalista kello 17:44, Helsingissä kello 22:09

HELSINKI – NAANTALI

LiikennepaikkaTuloLähtöRaide
Helsinki asema9:1413
Leppävaara9:299:311
Siuntio10:1010:16
Inkoo10:3410:37
Salo11:4411:47
Kupittaa12:3612:38
Turku asema12:4412:48
Naantali13:10

 ——————————————————————————————————————————————-

NAANTALI – HELSINKI

 

LiikennepaikkaTuloLähtöRaide
Naantali17:44
Turku asema18:0818:11
Kupittaa18:1618:18
Salo19:1119:15
Karjaa20:2120:28
Inkoo20:4620:47
Siuntio21:0821:13
Kirkkonummi21:2821:30
Leppävaara21:5721:59
Helsinki asema22:14

Matkalla herkutellaan ja musisoidaan !

”Nyt minusta tuntuu, että on aika tehdä kunnollinen hauska huviretki jonnekin. Eväskori mukana.” -Muumimamma.

Ja niin tällä junalla tehdäänkin! Kahvilavaunussa on reissun aikana tarjolla Muumeista tuttuja herkkuja, kuten Muumimamman kuuluisa eväskori sisältöineen; pannukakkuja hillolla, marjamehua ja teetä. Ravintolavaunusta on saatavilla muutakin kuin vain kuusenneulassoppaa, kun luvassa on laadukkaita ruoka-annoksia sekä pientä maukasta purtavaa.

Kuten Reissujunassa on tapana, on musiikki tärkeä osa elämyksellistä matkaa myös tässä junassa. Leikkivaunu, rauhallinen vaunu, erilaiset luonnonmateriaaleihin keskittyvät työpajat ja junassa myytävät Muumituotteet tekevät matkasta ikimuistoisen niin nuoremmille Muumien ystäville kuin kovemman luokan kansainvälisille faneillekin!

2019

 

Valitettavasti Kaustisen / Rauman ajot on peruttu.
Liity sähköpostilistalle saadaksesi lisää tietoa.

 

2018

Karjaa – Hanko – Karjaa 27.6.2018

Ukko-Pekan kyydissä päiväretki Hankoon.

Lähtö Karjaalta klo. 10.38, Tammisaari klo. 11.04, Hanko klo. 12.12.

Lähtö Hangosta klo. 16.07, Tammisaari klo. 16.50, Karjaa klo. 17.12.

Aikusten menopaluu 25€, lapset 13€, perhelippu 63€ (Karjaa-Tammisaari 10€).

TÄHÄN JUNAAN LIPUT SUORAAN KONDUKTÖÖRILTÄ KÄTEISELLÄ

Turku – Naantali – Turku 28.6.2018

Vietä miniretki perheen kanssa perinnejunan kyydissä perjantaina 28.6.

Kaksi vaihtoehtoista reissua:

Turku lähtö klo. 15.00, saapuminen Naantaliin klo. 15.25 ja takaisin Turkuun lähdemme klo. 15.40 (Naantalissa saavumme S-marketin takapihalle).

Turku lähtö klo. 16:20, saapuminen Naantaliin klo. 16.45 ja takaisin Turkuun lähdemme klo. 17.02. (Naantalissa saavumme S-marketin takapihalle).

OSTA LIPUT TÄSTÄ

Turku – Humppila – Turku 29.6.2018

Juna n:o 1941
Turku 9.50
Lieto 10.17
Aura 10.40
Kyrö 10.56
Loimaa 11.27
Humppila 11.51
TÄHÄN JUNAAN LIPUT SUORAAN KONDUKTÖÖRILTÄ KÄTEISELLÄ

Juna n:o 1942
Humppila 12.05
Loimaa 12.30
Kyrö 12.59
Aura 13.14
Lieto 13.37
Turku 14.05
TÄHÄN JUNAAN LIPUT SUORAAN KONDUKTÖÖRILTÄ KÄTEISELLÄ

Yöttömänyön junamatka Kontiomäelle 30.6.2018

Nurmes-Valtimo-Vuokatti-Kontiomäki ja takaisin. Junassa mahdollisuus makuuvanupaikkaan.

Alustava aikataulu: Nurmes klo. 20.15, Valtimo klo. 20.50, Maanselkä klo. 21.40, Vuokatti klo. 22.20, Kontiomäki klo. 23.15.

Lähtö takaisin Nurmekseen klo. 01.25 Vuokatti klo. 02.00, Maanselkä klo. 02,40 Valtimo klo. 03.20, Nurmes klo. 04.00. Loma Nurmeksen Mobilistien Rompe tapahtuma Nurmeksen satamassa 30.6-1.7.

Liput : Aikuiset 80€ menopaluu. Lapset puoleen hintaan.

OSTA LIPPU TÄSTÄ

OSTA HYTTIOSASTO TÄSTÄ

Turku – Uusikaupunki – Turku 30.6.2018

Juna n:o 1941
Turku 9.00
Raisio 9.12
Nousiainen 9.29
Mynämäki 9.42
Uudenkaupungin keskusta (Kalaranta) 10.28-10.31
Hangonsaari 10.40
TÄHÄN JUNAAN LIPUT SUORAAN KONDUKTÖÖRILTÄ KÄTEISELLÄ

Juna n:o 1942
Hangonsaari 10.45
Uudenkaupungin keskusta (Kalaranta) 10.55-11.00
Mynämäki 12.01-12.05
Nousiainen 12.17
Raisio 12.34
Turku 12.45

TÄHÄN JUNAAN LIPUT SUORAAN KONDUKTÖÖRILTÄ KÄTEISELLÄ

Turku – Uusikaupunki – Turku 1.7.2018

Juna n:o 1991
Turku 11.20
Raisio 11.32
Nousiainen 11.49
Mynämäki 12.02
Uudenkaupungin keskusta (Kalaranta) 12.48-12.51
Hangonsaari 13.00

TÄHÄN JUNAAN LIPUT SUORAAN KONDUKTÖÖRILTÄ KÄTEISELLÄ

Juna n:o 1992
Hangonsaari 13.10
Uudenkaupungin keskusta (Kalaranta) 13.20-13.23
Mynämäki 14.23
Nousiainen 14.36
Raisio 14.52
Turku 15.03

TÄHÄN JUNAAN LIPUT SUORAAN KONDUKTÖÖRILTÄ KÄTEISELLÄ

26. Waltakunnalliset Weteraanikonepäivät Oulaisilla 6-7-8.7.2018

Nurmes-Oulu 6.7

Lähtö klo. 10.00, Valtimo klo. 10.33, Maanselkä klo. 11.19, Vuokatti klo. 12.02, Kontiomäki klo. 12.45, Veturin vesitys.

Lähtö Kontiomäeltä klo. 15.06, Paltamo klo. 15.21, Vaala klo. 16.40, Muhos klo. 17.34, Oulu klo. 18.40.

OSTA AIKUISTEN MENOLIPPU TÄSTÄ

OSTA LASTEN MENOLIPPU  TÄSTÄ

OSTA AIKUISTEN MENOPALUULIPPU TÄSTÄ

OSTA LASTEN MENOPALUULIPPU TÄSTÄ

Oulu-Nurmes 9.7.

Lähtö Oulu klo. 10.40, Muhos klo. 11.38, Paltamo klo. 14.10, Veturin vesitys.

Lähtö Paltamolta klo. 15.10, Kontiomäki klo. 15.34, Vuokatti klo. 16.10 Maanselkä klo. 16.57, Valtimo klo. 17.34, Nurmes klo. 18.15.

Liput: Aikuiset menopaluu 180€, meno 90€ Lapset puoleen hintaan(4-11v)

OSTA AIKUISTEN MENOLIPPU TÄSTÄ

OSTA LASTEN MENOLIPPU TÄSTÄ

OSTA AIKUISTEN MENOPALUULIPPU TÄSTÄ

OSTA LASTEN MENOPALUULIPPU TÄSTÄ

Oulainen – Oulu 7.7 sekä 8.7.2018

Oulu klo. 9.00, Kempele klo. 9.15, Liminka klo. 9.33, Ruukki klo. 10.06, Tuomioja klo. 10.18, Vihanti klo. 10.36, Kipua klo. 10.57, Oulainen klo. 11.15.

OSTA LIPPU TÄSTÄ

7.7. Oulainen – Ylivieska – Oulainen

Oulainen klo. 11.22, Kangas klo. 12,27, Ylivieska klo. 12.05.

Ylivieskasta klo. 12.35, Kangas klo. 12.57, Oulainen klo. 13.22.

OSTA AIKUISTEN YLIVIESKA-OULAINEN MENOPALUULIPPU TÄSTÄ

OSTA AIKUISTEN YLIVIESKA-OULAINEN MENOLIPPU TÄSTÄ

Oulainen klo. 14.45, Kipua klo. 15.24, Vihanti klo. 15.46, Tuomioja klo. 16.05, Ruukki klo. 16.14, Liminka klo. 16.49, Kempele klo. 17.07, Oulu klo. 17.30.

Kaikki liput täältä.

Nurmes – Joensuu – Ilomantsi 13.7-15.7.2018

13.7 Nurmes – Joensuu

Nurmes klo. 12.06, Lieksa klo. 13.15, Uimaharju klo. 14.51, Joensuu klo. 16.30.

14.7. Joensuu – Ilomantsi – Joensuu

Joensuu klo. 9.00, Heinävaara klo. 9.30, Tuupovaara klo. 10.00, Ilomantsi klo. 10.45.
Lähtö Ilomantsi klo. 18.00, Tuupovaara klo. 18.40, Heinävaara klo. 19.10 Joensuu klo. 19.45.

LIPUT TÄSTÄ

15.7. Joensuu – Ilomantsi – Joensuu

Joensuu klo. 09.00, Heinävaara klo. 09.30, Tuupovaara(Kovero) klo. 10.00, Ilomantsi klo. 10.45.

Lähtö Ilomantsi klo. 20.00, Tuupovaara klo. 20.40, Heinävaara klo. 21.10 Joensuu klo. 21.45.

Lippujen hinnat: Aikuiset Joensuu menopaluu 50€, meno 25€, Heinävaara 30/15, Tuupovaara 20/10.
Lapset puoleen hintaan (4-11v).

LIPUT TÄSTÄ

16.7. Joensuu – Nurmes

Joensuu klo. 12.15, Uimaharju klo. 13.51, Lieksa klo. 15.36, Nurmes klo. 17.50.

Liput: Aikuiset Menopaluu 160€, pelkkä meno 80€. Lapset puoleen hintaan (4-11v).

LIPUT TÄSTÄ

Karhu Festivaalit 17.8-18.8.2018

16.8 Nurmes – Joensuu

Nurmes klo. 12.06, Lieksa klo. 13.15, Uimaharju klo. 14.51, Joensuu klo. 16.30.

OSTA AIKUISTEN MENOLIPPU TÄSTÄ

OSTA LASTEN MENOLIPPU TÄSTÄ

17.8 Joensuu – Ilomantsi – Joensuu

Joensuu klo. 9.00, Heinävaara klo. 9-30, Tuupovaara(Kovero) klo. 10.00, Ilomantsi klo. 10.45.

Ilomantsi klo. 16.10, Tuupovaara(Kovero) klo. 16.50, Heinävaara klo. 17.20, Joensuu klo. 17.55.

KATSO LIPUT TÄSTÄ

18.8 Joensuu – Ilomantsi – Joensuu

Joensuu klo. 9.00, Heinävaara klo. 9.30, Tuupovaara(Kovero) klo. 10.00, Ilomantsi klo. 10.45.

Ilomantsi klo. 16.10, Tuupovaara(Kovero) klo. 16.50, Heinävaara klo. 17.20, Joensuu klo. 17.55.

KATSO LIPUT TÄSTÄ

19.8 Joensuu – Nurmes

Joensuu klo. 08.00, Uimaharju 09.25, Lieksa klo.11.10, Nurmes klo.13.00

OSTA AIKUISTEN MENOLIPPU TÄSTÄ

OSTA LASTEN MENLIPPU TÄSTÄ

Hämärän kapan ilta 28.9.2018

Nurmes-Lieksa-Pankakoski-Lieksa-Nurmes
Aikataulut ja tarkemmat tiedot ilmoitetaan myöhemmin.

 

Pielisen Messut Valtimolla 16.6.2018 Nurmes-Valtimo-Nurmes

Liput: Aikuiset menopaluu 25€, lapset puoleen hintaan
Aikataulut: Nurmes klo.9.15 Porokylä 9.20, Verkkoniemi(messualue klo.9.50, Valtimo klo. 10.00. Lähtö Valtimolta klo 12.00 Verkkoniemi 12.05, Porokylä klo. 12.40 Nurmes klo.12.45. Lähtö Nurmes klo.13.00, Porokylä klo. 13.05, Verkkoniemi klo.13.35 Valtimo klo.13.45 Valtimo klo. 15.45, Verkkoniemi klo.15.50,Porokylä klo.16.25, Nurmes klo.16.30.
Pysähtyy tarvittaessa Karhunpäässä.

 

6 + 11 =